GymBeam L-Glutamine

na dotaz
Kategorie: L-Glutamin
Kód produktu: 5041
Výrobce: GymBeam
Produkt již není v prodeji

L-Glutamin - GymBeam unflavored - 1000 g

L-glutamin je jednou z nejčastěji se vyskytujících aminokyselin v našem těle, a tvoří více než 61% svalové tkáně. Sestává z 19 % dusíku, a proto je primární transportér dusíku do svalových buněk. Glutamin zajišťuje dostatek materiálu na růst a obnovu svalů. Spolu s BCAA patří mezi nejčastěji používané suplementy při snaze o ochranu svalové hmoty a regeneraci.

Produkuje se z neesenciální aminokyseliny - kyseliny glutamové, kterou si tělo nedokáže vyprodukovat samo. V obdobích stresu, nemocí nebo těžkých tréninků, potřebují svaly a imunitní systém tolik glutaminu, že tělo samotné nedokáže tuto potřebu vykrýt, a proto potřebuje glutamin doplnit. Užívání l-glutaminu jako výživového doplňku snižuje rozpad svalů a má pozitivní účinek na hladinu růstového hormonu.

Proč přijímat L-glutamin?

Trvalé podávání L-glutaminu od GymBeam vytváří antikatabolický stav, a dokonce již od první dávky podporuje produkci růstového hormonu. Pokud po jakémkoliv tréninku zásobíme tělo odpovídajícím množstvím glutaminu s účinky na růst svalových buněk, dojde ke stavu, kdy naše svalstvo nebude odkázáno na spotřebu vlastního glutaminu, který se nachází v těle.

L-glutamin se řadí mezi preventivní a regenerující výživové doplňky se silným antikatabolickým účinkem. Během tréninku je hladina glutaminu v těle nízká, což snižuje sílu, vytrvalost a regeneraci. Možná vás to překvapí, ale může trvat až 6 dní, než se hladina glutaminu vrátí do normálu. Hraje klíčovou roli při detoxikaci organismu, reguluje tvorbu glykogenu v játrech a je palivem v mnoha tkáních. Nedávné studie ukázaly, že již při 2 g L-glutaminu se může zvýšit hladinu růstového hormonu až o 400%.

Výhody a účinky suplementu L-Glutamin

 • Zabraňuje katabolismu (ztrátě) svalové hmoty
 • Brání produkci kyseliny mléčné ve svalech
 • Pomáhá udržovat objem a hydrataci buněk
 • Urychluje hojení ran
 • Zvyšuje tvorbu glykogenu v játrech
 • Upravuje rovnováhu a metabolismus bílkovin
 • Je primárním zdrojem energie pro imunitní systém
 • Zlepšuje funkci střev a trávicí trakt
 • Podporuje tvorbu testosteronu a růstového hormonu
 • Zajišťuje ochranu organismu před přetrénováním
 • Urychluje léčbu vředů

Pro koho je L-glutamin určen?

Vůbec neplatí, že glutamin patří pouze do kulturistiky a fitness. I když hraje nejdůležitější roli v závěrečné fázi před soutěží, pokud je snahou zvyšování výkonnosti a snížení tělesné hmotnosti. Je vhodný v rýsovacím období. Jeho úloha je však nenahraditelná při každém sportu, ať už jsou to lehkoatletické vytrvalostní sporty nebo energeticky náročnější sporty, jako například trojboj, či bojové sporty.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty (příchuť unflavored)1 dávka (5 g)
Energetická hodnota85 kJ / 20 kcal
Tuky0 g
Sacharidy0 g
Bílkoviny4,95 g
L-glutamin5000mg
Nutriční hodnoty (příchuť lemon lime)1 dávka (7 g)
L-glutamín5334 mg

Dávkování

Základní dávka je 5 g, tedy 1 čajová lžička a užívá se rozmíchaná ve 200 ml vody 2x denně. V tréninkový den doporučujeme užívat 5 g hodinu před tréninkem a 5 g hned po tréninku. V netréninkový den užívejte 5-10 g l-glutaminu před spaním.

Denní dávka by neměla překročit 20 g. U vrcholových sportovců s váhou nad 100 kg by denní dávka neměla být vyšší než 40 g.

Vhodné načasování užívání

 • Před tréninkem - aby během tréninku chránil svaly a pálil jen tuk
 • Po tréninku - nejrychleji se dostane do svalů, aby je chránil a regeneroval
 • Večer - na zvýšené vylučování růstového hormonu
 • Ráno - kvůli doplnění živin do svalů
Tento produkt zatím nikdo neohodnotil.

Položit dotaz k produktu GymBeam L-Glutamine

Mohlo by Vás zajímat

Loading...